2022 Deniz Güvenlik Kemeri Tatbikatı sona erdi

Turkish Radio 0 views
2022 Deniz Güvenlik Kemeri Kombine Tatbikatı, İran İslam Cumhuriyeti "Dena" adlı destroyerin önünde tatbikata katılan su üstü birimlerinin geçit töreniyle sona erdi.

Muhabirimizin bildirdiğine göre, 2022 Deniz Güvenlik Kemeri Kombine Tatbikatı sözcüsü Tuğamiral Mustafa Taceddini, şunları söyledi: Tatbikata katılan gemiler, İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Donanması, İslam Devrim Muhafızları Donanması ile Çin ve Rusya Donanması'na ait güçler Dena destroyerinin önüne geçit törenine katıldı.'' 

Sözkonusu geçit törenine, Dena, Cameran, Naqdi savaş gemileri, zırhlı füze rampaları, denizaltılarının yanısıra Çin ve Rusya donanmasından da denizaltılar ve diğer askeri teçhizatlar yer aldı.

2022 Deniz Güvenlik Kemeri Kombine Tatbikatı, Cuma sabahı Kuzey Hint Okyanusu'nda İran İslam Cumhuriyeti Donanması, İslam Devrim Muhafızları ile Çin ve Rusya donanmasına ait su üstü ve uçuş birimlerinin katılımıyla başlamıştı. 

2022 Deniz Güvenliği başlama töreninde konuşan Tuğamiral İrani, ‘’İran Deniz Kuvvetleri geçen 10 yıl zarfında bölgesel bir güç olarak bölgede faal ve ciddi varlık göstermiştir ve bugün de üç ülkenin denizlerle ilgili çabasının denizcilik güvenliğinin sağlanması temelindedir.’’ dedi./

Add Comments