Yemenli askerlerin Suudi savaş ganimeti ile geçit töreni

Turkish Radio 4 views
Yemen askeri okul mezunları, Siyonist rejimin ve ABD'nin bayraklarını çiğnedi ve Suudi savaş ganimetleriyle askeri geçit töreni düzenledi.

El-İ'lam el-Harbi sitesine göre, "Biz canilerden intikam alıyoruz" başlığı ile düzenlenen bu geçit töreninde, mezun olan askeri öğrenciler, yüksek askeri beceri ve tekniklerini sergilediler ve sahada gelecekteki gelişmelere karşı hazır olduklarını duyurdular.

Törende konuşan Yemen Yüksek Siyasi Konseyi üyesi Muhammed Ali el-Husi, yaptığı konuşmada şöyle dedi: "Bu kahramanlar güçlerini göstermek için değil, halklarını savunmaya hazır olduklarını ilan etmek için geldiler."

Saldırgan ülkelere seslenen el-Husi, "Sizinle yüzleşeceğiz ve size meydan okuyacağız çünkü siz kötü ve baskıcı güçlerin simgesisiniz" dedi.

Yemen Yüksek Siyasi Konseyi üyesi, konuşmasının bir başka bölümünde, saldırgan ülkelerin mağlup edileceğini ve savaşta harcadıkları her şeyin kaybedileceğini vurgulayarak, bu geçit töreninde kullanılan zırhlı araçlardan ganimet aldıklarının sadece küçük bir kısmı olduğunu söyledi.

Add Comments